• head_banner

За нас

За нас

HUATAO GROUP LTD е пронајден во 2008 година од страна на сопственикот Флојд, Бидејќи потребата од развојна надградба на компанијата на Групацијата, шефот ги собира сите фабрики заедно и ја основа HUATAO GROUP. Групната компанија обезбедува широк спектар на производи и ги извршува професионалните сервиси низ целиот свет кои се однесуваат на мелници за хартија и пулпа, индустрија за пакување картони, филтрирање и раздвојување, конструкции и други проекти, дизајн на пејзаж, печатење на екранот од свила и др.

Нашите главни производи, вклучувајќи:

● Опреми за пулпер: (Хидрапулпер, Рагер, Сепаратор на влакна, Грапел, Транспортер со ланец, Двоен рафиниран диск)
● Скрининг и чистач: (Кошничка под притисок, екран под притисок, корпа за екран, чистач, чистач на плови)
Equ Опреми за згуснување и миење машини: (Згуснувач на цилиндар, Мијалник за голема брзина, Згуснувач на дискот, Згуснувач на завртката за завртки, конусна цевка, Ротор и перфорирана плоча)
Equipment Пловечка опрема за дисперзија и белење: (Месец, машина за местење, кула за белење, диск-дисперзатор на топлина)
● Агитатор и пумпа за пулпа: (Пумпа за каша, Пумпа за кашеста маса, Делови за каша)
Equipment Рафинирање или опрема за дефеберирање (рафинер за двоен диск)
● Резервни делови на опрема за пулсирање
. Опрема за пресек на жица за машина за хартија
● Ролни за правење хартија
● Реновирање на машина за хартија: (Wireичен дел / Пресек на печатот / Реновирање на делот за фен)
Sp Резервни делови за машина за хартија: (Платно за машина за хартија, Кутија за глава, Кутија за вшмукување, Нож на доктор, Бришач, Бришење на ролна и камени ролни, Калап за пресек и мувла цилиндер)
Equipment Завршена опрема за машина за хартија: (Календар, Rewinder, Reeler, банана ролна)
● Резервни делови од картонска машина: (Ремени за брановидност, ролни за бранување, нож и нож, итн.)
● Геомембрани, Geonet, GCL и геотекстили ткаенини што се користат за проекти на земјени работи или рударска индустрија,
● Филтрирајте крпи и други индустриски ткаенини што се користат за филтрирање и одвојување
Material Материјал за печатење на екранот со решетка, рамка, дигалка и др.
● сите видови на индустриски подлоги изработени од PBO и кевлар, кои се користат за алуминиум екструдиран

Трговски капацитет:

Информации за трговија

Инкотерм: FOB, CFR, CIF, FCA, CPT, други

Услови на плаќање: L / C, T / T, D / P, Paypal, Money Gram, Western Union

Време на водечката сезона: Над 12 месеци

Време на возење надвор од сезоната: Еден месец

Годишен обем на продажба (милиони УСД): 5 милиони УСД - 10 милиони УСД

Годишен обем на набавка (милиони УСД): Под 1 Милион УСД

Информации за извоз:

Процент на извоз: 81% - 90%

Главни пазари: Светот, Африка, Америка, Азија, Источна Европа, Европа, Средниот Исток, Океанија, други пазари

Најблиско пристаниште: ТИЈАНINИН или КИНГДАО, ШАНГАИ

Капацитет на производство:

Број на линии за производство: 10

Број на персонал за КК: 11 -20 лица

Обезбедени услуги за OEM: да

Големина на фабрика (квадратни метри): 3.000-5.000 квадратни метри

Локација на фабриката: ХЕБЕИ, КИНА


Остави ја твојата порака