• head_banner

Производи

Bебе за чувствувана подлога од индустрии за изолација на топлина

Краток опис:

Мин. Со цел: 5 парчиња
Пристаниште: Шангај, Кина

Капацитет на производство: 500000 парче / месец
Услови на плаќање: L / C, T / T, D / P, Western Union, Paypal, Money Gram
Материјал: Пбо
Апликации: за алуминиумски систем за истиснување
Тип: Чувствувана ткаенина
Стил: Пбо Фелт
Шаблон: Светло кафено
Ширина: Прилагодено

Детали за производот

Ознаки на производот

Основни информации

Модел БР.
HT010
Грам тежина
3200GSM-8mm
Структура
Игла удрена
Дебелина
4-15мм
Должина
0 - 13800 мм
Работна температура
180ºС - 600ºС
Заштитен знак
ХТ
Пакет за транспорт
Плетена торба + картон
Спецификација
Влакна PBO (30% надворешен валјак) + Kevlar влакна (70% гостилница)
Потекло
Кина
ХС-код
5910900090
Bебе за чувствувана подлога од индустрии за изолација на топлина

Име на производот: Фелте ленти на ОЈО
Боја: Кафеава + Yellowолта
Материјал: Влакна PBO (30% надворешен валјак) + Kevlar влакна (70% внатрешен валјак)
Технологија: Игла удрен
Дебелина: 4-15мм
Ширина: според барање на клиентот
Должина: 0-13800мм
Работна температура: 180ºС - 600ºС
Heat Insulation Industries Felt Pad Blanket

Апликација:
Фелтни ленти PBO отпорни на висока температура за алуминиумски систем за истиснување

ПБО чувствуваните ленти исто така наречени ПБО чувствувана подлога, исто така познат како ултра-висок температурен блок, главно користени во истечената табела за ладење на алуминиумската машина за истиснување, применета на креветот за ладење со висок температурен регион.
Heat Insulation Industries Felt Pad Blanket

Предност на нашите ленти за филц од ОЈО:
1. Температура на отпор до 600ºC
2. Додадете затегнувачки скелет, без издолжување
3. Беспрекорно, без спој
4. Структура со висока густина
5. Мазна површина, нема да го гребе алуминиумскиот профил
6. Следењето на ремените се одвиваше добро на лежиштето за ладење
Heat Insulation Industries Felt Pad Blanket

Пакување и испорака:
Пакување: ткаена торба + картон
Испорака: Со воздух / море / курир или според вашите барања

Нашата услуга:
Вашето прашање во врска со нашиот производ ќе биде одговорено во рок од 24 часа
Добро обучен и искусен персонал секако треба да одговори на сите ваши прашања на англиски јазик
Време на работа: 8: 30 часот наутро до 6: 00 часот, од понеделник до петок
Проектите за OEM & ODM се многу добредојдени. Имаме силен тим за истражување и развој тука за да помогнеме
Вашите деловни односи со нас ќе бидат доверливи за која било трета страна
Понудена добра услуга по продажбата, ве молиме вратете се ако имате какви било прашања


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
    Остави ја твојата порака